Młoty pneumatyczne

( ilość produktów: 15 )

  Młotek pneumatyczny jest istotnym narzędziem, które ułatwia wiele prac remontowych, w warsztacie i w przemyśle. Sprawne urządzenie przy robotach na powierzchni oraz przy rozkruszaniu. Dobrze poznać jego walory i funkcje.

   W kategorii tej znajdują się młoty pneumatyczne renomowanej marki Mighty Seven, które słyną z niezawodności oraz wysokiej wytrzymałości. Znajdą profesjonalne zastosowanie w branży przemysłowej, motoryzacyjnej oraz rolniczej. Umożliwiają szybkie przeprowadzenie czynności naprawczych (przecinanie śrub, reperowanie wydechów). Z powodzeniem mogą być używane w prywatnych warsztatach podczas majsterkowania. W Państwa ręce oddajemy wyłącznie najlepsze rozwiązania – młotek pneumatyczny to solidnie skonstruowane urządzenie, które pozostaje przy tym poręczne i łatwe w obsłudze. Zapewne nie raz okaże się przydatne podczas prac w warsztacie. Zakupione w naszym sklepie urządzenia marki Mighty Seven podlegają rocznej gwarancji w systemie Door2Door. Możesz być pewny jakości oraz wydajności oferowanego przez nas sprzętu.

   Niezastąpiony w warsztacie młotek pneumatyczny – podział, do czego służy? 

   Większym bratem młotka pneumatycznego, często widocznym na ulicach przy robotach drogowych i niestety bardzo hałaśliwym, jest budowlany młot pneumatyczny, wykorzystywany między innymi przy skuwaniu dróg i chodników. Jego praca jest możliwa dzięki sprężonemu powietrzu. Napędza ono  bijak, który uderza zwykle w dłuto. Narzędzie rozkuwające wykonuje w bardzo szybkim czasie ruch posuwisto-zwrotny. Powstała siła ma na tyle dużą udarność, że jest możliwość kruszenia twardych materiałów. Udarność jest związana z obciążeniem dynamicznym, czyli jest to duża siła uderzenia w krótkiej jednostce czasu.

   Urządzeniami o bardzo podobnej budowie i działaniu są młotki pneumatyczne. To poręczne urządzenia, których funkcjonalność sprawia, że dosyć często lepiej radzą sobie przy oczyszczaniu niż standardowe narzędzia, takie jak szlifierka kątowa. Z pewnością łatwiej nimi operować przy usuwaniu powierzchni.

   Występują w dwóch formach. Pierwsza to tak zwany młotek ścinak, którego praca podobna jest do młotowiertarki. Akcesoria, które są mu dedykowane to dłuta i przecinaki. Drugim rozwiązaniem jest młotek igłowy, który usuwa stare powłoki, oczyszcza rdzę i farbę z powierzchni płaskich oraz nieregularnych. Doskonale sprawdza się  w zakładach mechanicznych oraz blacharskich.

   Młotek pneumatyczny igłowy

   Kiedy potrzebny jest dobry sposób na usuwanie warstw w sposób mechaniczny, to nieodzownym sprzętem będzie młotek pneumatyczny igłowy. Posiada on szereg cienkich prętów, które pod wpływem wibracji przekazują udar na oczyszczane elementy, co więcej dostosowuje się kształtem do zakamarków obrabianej czy ostukiwanej powierzchni. Dzięki temu można na przykład usunąć  zgorzeliny po spawaniu. W przemyśle odlewniczym stosuje się tę technikę do usuwania piasku formierskiego z formy. 

   Metoda ta bardzo dobrze sprawdzi się w przemyśle motoryzacyjnym przy zdejmowaniu warstw lakierniczych, przy oczyszczaniu podwozia czy elementów wydechowych. Potrafi usunąć rdzę, kamień kotłowy, farbę z konstrukcji oraz posiada wiele innych zastosowań, również w pracach hobbistycznych.

   Poręcznym narzędziem, idealnie sprawdzającym się do takich zadań jest np. MŁOTEK PNEUMATYCZNY IGŁOWY SN-1288 Mighty Seven M7. Jest to profesjonalne urządzenie pozbywające się różnego rodzaju warstw w trudno dostępnych miejscach. Dzięki solidnej i wytrzymałej konstrukcji praca staje się mniej uciążliwa i przez to bardziej wygodna. Jest wielozadaniowy, służy także do dłutowania. Wystarczy zamontować w nim DŁUTO DO MŁOTKA IGŁOWEGO SN-1288 Mighty Seven M7, a zacznie pełnić nowe funkcje.

   Jeśli potrzebny jest pewniejszy uchwyt, bliżej elementów obrabianych to z pewnością takim wymaganiom sprosta MŁOTEK IGŁOWY PISTOLETOWY SN-2110 Mighty Seven M7. Posiada specjalnie zaprojektowaną, spłaszczoną osłonę na końcu igieł. Efekt to większa kontrola, tym bardziej z wąską szczeliną, dającą bardziej precyzyjną pracę.

   Dobrą opcją jest także wykorzystanie nasadki, która po zamontowaniu do młotka pneumatycznego sprawi, że urządzenie stanie się młotkiem pneumatycznym igłowym. Adapter igłowy do młotka SC-221 Mighty Seven M7 SC-34C spełni takie oczekiwania. Używając adaptera SC-34C praca młotkiem SC-221 staje się bardziej wszechstronna.

   Młot pneumatyczny kujący

   Dla mechanicznego rozbijania twardych struktur jak beton czy cegła potrzebna jest odpowiednio duża siła działająca miejscowo. W takich wypadkach warto postawić na urządzenia pneumatyczne udarowe. MŁOT KUJĄCY SN-3111C Mighty Seven M7 kruszy trudne materiały za pomocą dłuta, które w łatwy i szybki sposób można wymienić. Trwała, niezawodna konstrukcja umożliwia pracę w różnych pozycjach. 

   Sprawnie działający młot pneumatyczny na dłuta

   Do usuwania powłok, warstw, paneli, przecinania śrub, ogólnych remontów czy napraw służą młotki pneumatyczne, które umożliwiają zamontowanie różnego kształtu dłut. Firma Mighty Seven ma w swoim asortymencie trwałe rozwiązania dające sobie radę w trudnych warunkach oraz przy bardzo częstym użytkowaniu. I tak Młot pneumatyczny C SC-221 Mighty Seven M7 sprawdzi się tam, gdzie potrzebne jest ergonomiczne urządzenie do ciężkiej pracy. Dzięki sprężynowemu zaczepowi demontaż i montaż następnego narzędzia jest szybki i  prosty. Sama konstrukcja umożliwia kontrolę szybkości udaru oraz jego mocy. Komora została wykonana z wysokiej jakości odlewanej stali, natomiast tłok dla podwyższenia wytrzymałości został poddany hartowaniu.

   Młoty pneumatyczne – osprzęt

   Narzędzia w młotach pneumatycznych służą do usuwania zbędnych powierzchni, ale także do rozkuwania. Elementem, który pełni obie te funkcje jest na przykład DŁUTO SN-9201 Mighty Seven M7. Jego płaskie zakończenie wraz z młotem pneumatycznym Mighty Seven bez problemu poradzi sobie z każdym najtrudniejszym do usunięcia materiałem.

   Typowym narzędziem do wykonywania prac w kruchych materiałach, takich jak beton  jest SZPICAK SN-9103 Mighty Seven M7. Jego smukły, ostro zakończony kształt sprawnie poradzi sobie z rozkruszaniem nawet w najtrudniejszej sytuacji.

   Do obróbki powierzchniowej, mającej na celu ściągnięcie na przykład skorodowanej warstwy wierzchniej, bardzo dobrze posłuży ZESTAW IGIEŁ DO MŁOTKA IGŁOWEGO SN-1288 Mighty Seven M7. Do szybkiego usuwania warstw w sposób mechaniczny nie ma lepszego rozwiązania.

   Młoty pneumatyczne Mighty Seven to ciekawe i skuteczne narzędzia, które poradzą sobie z usuwaniem starych warstw, ale także rozkruszą beton i inne twarde materiały. Te solidne produkty sprawią, że wszelkie prace zostaną wykonane łatwiej i przez to sprawniej. Są to trwałe urządzenia, które nie sprawiają żadnych problemów przy częstym użytkowaniu. Zapraszamy do kontaktu, a pomożemy w wyborze optymalnego rozwiązania.   Klucze udarowe
   Klucze zapadkowe
   Nitownice
   Szlifierki pneumatyczne
   Szlifierki proste
   Gąbki i szlifierki polerskie
   Narzędzia akumulatorowe
   Wkrętarki
   Wiertarki
   Nożyce do blachy
   Piły pneumatyczne
   Pistolety pneumatyczne
   Pistolety do przedmuchiwania
   Odwadniacze i naolejacze
   Przewody pneumatyczne oraz węże
   Balansery
   Nasadki udarowe
   Akcesoria pneumatyczne


   Zaufane Opinie IdoSell
   4.83 / 5.00 12 opinii
   Zaufane Opinie IdoSell
   2023-07-12
   szybko!!
   2022-04-07
   Wszystko OK
   pixel