Węże przenośne, przewody pneumatyczne

( ilość produktów: 10 )

  Ważnym elementem w instalacjach pneumatycznych jest wąż albo przewód pneumatyczny. Zaniedbując ten aspekt i kupując rozwiązania wątpliwej jakości, można narazić się na dodatkowe, nieprzewidziane wydatki. Mając to na względzie, warto sprawdzić, które produkty będą optymalne. Gwarantuje je Mighty Seven. Szczegóły poniżej.

   Zachęcamy do sięgnięcia po węże pneumatyczne, niezwykle przydatne podczas prac przeprowadzanych na warsztacie bądź w hali przemysłowej. Dzięki specjalnej budowie przewody umożliwiają połączenie urządzeń pneumatycznych i zarazem właściwe przekazywanie sprężonego powietrza. Dzięki silnemu skrętowi automatycznie zwijają się do pozycji wyjściowej, co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem, ponieważ nie plącze się podczas wykonywanej pracy. W ofercie posiadamy nie tylko przewód spiralny, ale także zwijacz do węży, który umożliwia właściwe przechowywanie sprzętu. Nie zajmuje zbyt wiele przestrzeni, można go więc przechowywać w dowolnym miejscu na terenie warsztatu. Połączenia wyprodukowane zostały z wytrzymałych tworzyw odpornych na działanie czynników zewnętrznych i uszkodzenia mechaniczne. Są przy tym odporne na rozciąganie oraz ścieranie.

   Profesjonalne przewody pneumatyczne – charakterystyka

   Przewody i węże pneumatyczne podłączone do sprężarek powinny mieć odpowiednie parametry, adekwatne do konkretnych warunków pracy. Takim istotnym czynnikiem jest ciśnienie robocze, czyli wartość ciśnienia dla normalnej pracy przewodu z komponentami i sprężarką. Kolejnym jest ciśnienie rozrywające, określające wartość, po której nastąpi rozszczelnienie układu. Ważną zmienną jest zakres temperatury pracy narzędzia oraz miejsca, w którym jest użytkowane. Charakter przepływu powietrza należy także do istotnych parametrów, które pozwalają wybrać optymalne rozwiązanie.Pod względem materiałowym występują przewody poliuretanowe, węże polietylenowe, poliamidowe i teflonowe. Wyróżnia się kształty proste oraz spiralne.

   Do podłączenia sprężarki i urządzenia wykonawczego za pomocą przewodu przydatne będą  obejmy, opaski zaciskowe i zaciski. Przy montażu należy przemyśleć zaopatrzenie się w specjalne szczypce, listwę mocującą do węży kalibrowanych i śrubokręty montażowe. Dobrze jest także posiadać porządne nożyce do węży, złączki oraz trójniki, które rozprowadzą powietrze w odpowiednich kierunkach.

   Przewód pneumatyczny – właściwości

   Przewody pneumatyczne pełnią bardzo ważne zadanie, dlatego że zasilają narzędzia sprężonym powietrzem. Współpracują z takimi urządzeniami pneumatycznymi jak wkrętarki, nitownice, wiertarki, młotki, noże i przecinaki. Ważnym narzędziem stosowanym w warsztatach i w przemyśle jest także odkurzacz lub pistolet do przedmuchiwania , który umożliwia oczyszczanie oraz usuwanie pyłu i brudu. Jest to dosyć często element niezauważony, ale bez niego praca nie byłaby możliwa. Dlatego warto docenić jego rolę. 

   Dobry wąż i przewód mają solidne wykonanie, są odporne na ścieranie, czynniki chemiczne, a nawet na słońce i uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo muszą być elastyczne i nie mogą się zniszczyć przy ciągłym zwijaniu i rozciąganiu. 

   Takim asortymentem wysokiej klasy są produkty firmy Mighty Seven. Profesjonalizm w każdym calu powoduje, że przewody są wytrzymałe na ciężkie warunki pracy.

   Przewód prosty i spiralny – nieodzowne elementy w przemyśle 

   Do zróżnicowanego użytkowania dobrze posiadać np. niezawodny PRZEWÓD PROSTY 8x12 MIGHTY SEVEN SD-22. Wyróżnia się trwałością i pracuje w szerokim zakresie temperaturowym, bo od -20 do 70°C.

   Wysokiej jakości przewody proste to niezawodność, która jest bardzo potrzebna na przykład przy taśmowej produkcji samochodów. Ta, jak i inne gałęzie przemysłu, nie mogą pozwolić sobie na żaden przestój, bo konsekwencją są ogromne straty finansowe. Tym bardziej warto postawić na sprawdzoną firmę Mighty Seven.

   Przewód spiralny to dobre rozwiązanie, znajdujące zastosowanie w wielu warsztatach samochodowych i w przemyśle. Przez swoją spiralną budowę można zmieniać jego długość, a po skończonej pracy w szybki sposób skrócić do takich wymiarów, aby nie zajmował dużo miejsca i nie zawieruszał się gdzieś bez potrzeby. Dla większego porządku można go zawiesić w przeznaczonym do tego miejscu, na przykład na haku. 

   PRZEWÓD SPIRALNY 15M SD-23315 Mighty Seven M7 to bardzo dobry przykład produktu, który posiada opisane zalety. Dodatkowo ma sprężynowe osłonki chroniące oba końce przewodu, na których również zamontowane są obrotowe złącza jeszcze bardziej ułatwiające manewrowość.Przewody spiralne to gwarant swobody, ergonomii oraz porządku.

   Przewód pneumatyczny w postaci zwijacza do węży – wygodne i funkcjonalne narzędzie

   Poprzednie przykłady to węże mobilne tzw. przenośne. Zwijacze do węża należą do wygodnych rozwiązań, które umożliwiają wykorzystanie węża w wielu obszarach roboczych bez ryzyka zagniecenia, zagięcia lub zaplątania się przewodu sprężonego powietrza. System bębna, na którym jest nawinięty, powoduje samoczynne zwijanie, bez ingerencji użytkownika. W każdym momencie kontrolowane zwijanie można zatrzymać dzięki użyciu odpowiedniej siły szarpnięcia za wąż, co powoduje blokadę zwijacza. Zwolnienie następuje przy drugim szarpnięciu, dzięki czemu można zwinąć cały wąż. Posiadanie takiego zestawu zapewnia komfort pracy, a to rzutuje na jakość i prędkość wykonywanych działań.

   Przy takich rozwiązaniach warto postawić na sprawdzone marki, czyli na Zwijacz do węża 15m 10x15 SA-3315 Mighty Seven M7. Ma on wiele zalet, a jedną z nich jest niewątpliwie odporna na uszkodzenia obudowa z tworzywa. Zwijacz posiada przegubowy uchwyt do zamocowania w położeniu pionowym, ale także poziomym. Zwijacz jest wyposażony w wysokiej jakości wąż poliuretanowy. To grubościenny przewód pneumatyczny, gwarantujący długą żywotność, bez względu na ciężką eksploatację.

   Warto postawić na jakość, dlatego należy ufać przewodom pneumatycznym tylko dobrych marek. Trwałe, bezpieczne produkty zapewni firma Mighty Seven.   Klucze udarowe
   Klucze zapadkowe
   Nitownice
   Szlifierki pneumatyczne
   Szlifierki proste
   Gąbki i szlifierki polerskie
   Młoty pneumatyczne
   Narzędzia akumulatorowe
   Wkrętarki
   Wiertarki
   Nożyce do blachy
   Piły pneumatyczne
   Pistolety pneumatyczne
   Pistolety do przedmuchiwania
   Odwadniacze i naolejacze
   Balansery
   Nasadki udarowe
   Akcesoria pneumatyczne


   Zaufane Opinie IdoSell
   4.83 / 5.00 12 opinii
   Zaufane Opinie IdoSell
   2023-05-03
   ok
   2022-04-07
   Wszystko OK
   pixel