Szlifierki Taśmowe

( ilość produktów: 9 )

   Do wygładzania dużych powierzchni płaskich wykonanych z drewna doskonale posłużą prezentowane w naszej ofercie szlifierki taśmowe. Urządzenia można wykorzystać między innymi podczas prac nad blatami, podłogami lub poziomą boazerią, materiał poddawany obróbce może być zarówno surowy jak i lakierowany. Ogromną zaletą stosowania tego typu narzędzi jest duża precyzja działania. Taśma przesuwa się zawsze w linii prostej, dzięki czemu można swobodnie i wygodnie ją prowadzić. Jej prędkość można z powodzeniem dopasować do opracowywanego tworzywa. Tego typu urządzenia charakteryzuje również wydajność dużo wyższa w porównaniu z innymi typami szlifierek.

   Prezentowane w ofercie naszego sklepu pneumatyczne szlifierki taśmowe to narzędzia, które zastosowanie znajdą zarówno w profesjonalnych zakładach stolarskich jak i przydadzą się podczas wielu prac w domu czy w ogrodzie. Ich unikatowa konstrukcja, umożliwiająca regulację poszczególnych parametrów zapewnia nie tylko wygodę, ale również pełne bezpieczeństwo pracy.

   Szlifierka taśmowa na Mightyseven.pl

   W sklepie Mightseven.pl znajdziesz duży wybór wysokiej klasy szlifierek taśmowych. Na naszych półkach znalazła się szlifierka taśmowa do metalu, szlifierka taśmowa do drewna, szlifierka taśmowa pneumatyczna. Urządzenia, które Ci proponujemy, pochodzą od światowego lidera rynku w produkcji elektronarzędzi - M7. Wykonane są z najwyższej jakości materiałów i słynną z długiej, bezawaryjnej pracy. Szlifierka taśmowa do drewna sprawdza się do wygładzania dużych i mniejszych powierzchni płaskich wykonanych z różnych rodzajów drewna. Możesz je wykorzystać do pracy na drewnie surowym, lakierowanym, boazerii, podłogach czy płytach meblowych. Urządzenia są wygodne i łatwe w użyciu. A może potrzebujesz mocniejsze urządzenie do profesjonalnego zastosowania? Szlifierka pneumatyczna taśmowa jest doskonała przy większych projektach. Świetnie sprawdzi się wewnątrz i na zewnątrz. Wszystkie urządzenia M7 są bezpieczne w użytkowaniu i polecane przez naszych Klientów. Sprawdź naszą ofertę lub skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy w wyborze.

   Szlifierka taśmowa — czym jest?

   Szlifierka taśmowa to wielofunkcyjne elektronarzędzie. Jest powszechnie używana do przycinania, szlifowania bardzo szorstkich powierzchni, wyrównywania powierzchni oraz tworzenia zaokrąglonych kształtów. Charakteryzują się dużą mocą i świetnie radzą sobie z grubym materiałem. Ponadto, w przeciwieństwie do szlifierek oscylacyjnych lub wibracyjnych , szlifowanie tu odbywa się po linii, więc łatwiej uzyskać dobrze wyglądający efekt. Chociaż szlifierka taśmowa nie jest niezbędnym narzędziem w domu, to majsterkowiczowi, a przede wszystkim stolarzowi przyda się na pewno.

   Szlifierka taśmowa — zalety

   Szlifierka taśmowa do drewna, czy szlifierka taśmowa do metalu? U nas znajdziesz wszystko, co jest Ci potrzebne. Szlifierka taśmowa to potężne narzędzie. Niewiele elektronarzędzi pozwala zaoszczędzić czas lub dużo szybciej wykonać pracę. Największą zaletą szlifierki taśmowej jest precyzja. Dzięki zastosowaniu mechanizmu przesuwającego po linii możliwe jest wykonanie pracy bardzo dokładnie.

   Szlifierka taśmowa — dobierz odpowiednie taśmy

   Większość profesjonalistów używa taśm o ziarnistości 80 i 120, a rzadziej o ziarnistości 50. Ziarno grubsze niż 50 pozostawia głębokie rysy, które są trudne do usunięcia. Tlenek glinu jest tradycyjnym materiałem ściernym. Znajdziesz go w tańszej wersji w najczęściej kolorze khaki. Jest odpowiedni, jeśli potrzebujesz Taśmy jednorazowej. Trwalsze taśmy wielokrotnego użytku występują w kolorze ciemnobrązowym. Jednak w przypadku gradacji 80 i grubszej wiele osób preferuje dziś taśmy cyrkonowe. Mają ostrzejsze, twardsze cząsteczki tnące, które tną bardziej agresywnie, są trwalsze i nie zatykają się tak łatwo. Taśmy te są zwykle niebieskie lub fioletowe. Taśmy z tlenku cyrkonu kosztują nieco więcej niż wysokiej jakości pasy z tlenku glinu.

   Szlifierka taśmowa — jak używać?

   Nie należy naciskać na szlifierkę taśmową. Jej ciężar doskonale poradzi sobie z pracą. Przesuwaj szlifierkę powoli i pozwól narzędziu pracować bez gwałtownych ruchów. Pamiętaj także o tym, aby podczas pracy nie przechylić szlifierki ani nie zmienić prędkości lub kierunku. Jeżeli to konieczne, to przełóż przewód przez ramię, aby nie przeszkadzał.

   Szlifierka taśmowa — bezpieczeństwo

   Szlifierki taśmowe są stosunkowo bezpiecznymi narzędziami , ale nadal koniecznie należy zachować środki ostrożności. Najważniejsze to ochrona uszu. Noś odpowiednie ochraniacze. Staraj się nie wdychać pyłu. To nie tylko nieprzyjemne, ale też źle wpływa na zdrowie. Podczas szlifowania noś maskę przeciwpyłową, chyba że ustawisz odkurzacz warsztatowy do zbierania pyłu. Koniecznie odłącz narzędzie przed wymianą taśm lub opróżnieniem worka na kurz. Jeśli użyjesz szlifierki taśmowej do metalu, to na pewno powstaną iskry, które mogą wywołać pożar, jeśli zmieszają się z trocinami w maszynie i worku na kurz. Przed użyciem szlifierki do metalu należy wydmuchać lub odkurzyć kurz i wyjąć worek na kurz. Przed podłączeniem szlifierki do prądu upewnij się, że spust jest wyłączony. Szlifierki taśmowe mają przycisk blokujący, który utrzymuje włącznik w pozycji „włączony”. Szlifierki taśmowe wywierają spory nacisk na powierzchnię. Więc jeśli twoja szlifierka nie jest bezpiecznie zabezpieczona, to ześlizgnie się z ciebie. Zaciski przeszkadzają, ale prosty ogranicznik po odpowiedniej stronie przedmiotu obrabianego zapobiegnie jego przesuwaniu się. Wybierz ogranicznik, który jest nieco cieńszy niż przedmiot obrabiany, aby szlifierka oczyściła go z krawędzi.

   Zaufane Opinie IdoSell
   4.83 / 5.00 12 opinii
   Zaufane Opinie IdoSell
   2023-09-27
   Wszystko ok. Szybko i sprawnie
   2023-03-16
   Wszystko przebiegło elegancko...ale było by super gdyby po zaznaczeniu wysyłki paczkomatem, była wysyłka paczkomatem, niestety była kurierem. Poza tym wszystko poprawnie.
   pixel