Balansery

( ilość produktów: 8 )

  Balansery to bardzo przydatne i godne polecenia rozwiązania techniczne pomagające przy trudnych pracach z ciężkimi narzędziami. Ich zadaniem jest zrównoważenie tego właśnie ciężaru. Dobrze jest poznać te produkty, bo przynoszą wiele korzyści, także tych wymiernych.

   Niektóre narzędzia pneumatyczne mogą być zbyt ciężkie, co niekiedy może utrudniać ich swobodne używanie. W celu uczynienia pracy lżejszą i prostą stosuje się specjalne balansery. Znajdziesz u nas ich bogaty wybór, dodatkowo sprzedajemy je po wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Skorzystaj z naszej oferty akcesoriów, które doskonale sprawdzą się do przeprowadzania wszelkiego rodzaju prac – zarówno remontowych, jak i motoryzacyjnych.

   Dodatkowo balansery mają swoje zastosowanie również w elektronarzędziach. W ich budowie wykorzystuje się specjalną linkę. Najczęściej wykorzystywany jest przy różnego rodzaju liniach produkcyjnych w różnego rodzaju zakładach przemysłowych ułatwiając tym samym prace wszystkich fachowców. Jeśli chcesz, aby Twoja praca również przebiegała bezproblemowo i łatwo, koniecznie skorzystaj z oferty naszych akcesoriów.

   Ceny podane przy produktach są cenami BRUTTO.

   Przydatne balansery – charakterystyka

   Balanser, inaczej odciążnik, służy głównie do narzędzi pneumatycznych, ale równie dobrze nadaje się do elektronarzędzi. Jego miejsce jest tam, gdzie wykonuje się długą i uciążliwą pracę z ciężkim sprzętem mechanicznym. Używany na liniach produkcyjnych, w których wymagana jest ciągłość pracy z urządzeniami, które przez swoją wagę powodują bardzo duże obciążenie fizyczne pracownika. Niewtajemniczonym może się wydawać, że takie narzędzia nie ważą zbyt wiele, jednak przy dłuższej, powtarzalnej pracy, z częstą zmianą pozycji staje się jasne, jak bardzo te czynności obciążają mięśnie i nie jest możliwe zdrowe, komfortowe i bezpieczne funkcjonowanie bez wspomagania w postaci balansera.

   Samo odciążenie polega na zaczepieniu narzędzia za pomocą linki balansera, która z odpowiednią siłą zwija się w bębnie, ciągnąc za sobą sprzęt. W ten sposób ciężar narzędzia jest równoważony, po to, aby umożliwić łatwe nim manewrowanie.

   Niezawodny balanser – budowa i zasada działania

   Siła ciążenia sprzętu jest równoważona przez uciąg przywieszonej do niego linki balansera. Sam mechanizm podciągania jest oparty na sprężynie o odpowiednio dobranej charakterystyce, dzięki czemu możliwe jest opuszczanie i podciąganie narzędzia z efektem braku grawitacji. Mechanizm odciążania znajduje się w środku i jest zbudowany z bębna obrotowego albo ze szpuli w postaci mechanizmu sprężynowego. Na tym elemencie nawinięta jest linka oraz sprężyna śrubowa, która skręca bęben w kierunku przeciwnym do wysuwania się linki – stąd ten odciąg, równoważenie podwieszonego ciężaru. 

   W pierwszych tego typu rozwiązaniach istniał problem z regulacją naciągu, dlatego że wiązało się to z pracochłonnym wyjmowaniem ze środka już ustawionej sprężyny, co dosyć często równało się z kompletnym demontażem. Teraz nie ma już takich trudności, bo konstrukcja umożliwia łatwy dostęp do zespołu naciągowego. Dlatego dużą zaletą takiego sprzętu jest łatwa regulacja siły odciągu linki, dzięki czemu można dopasować udźwig do danych warunków.

   Najlepsze balansery – Mighty Seven

   W ofercie znajdują się balansery do narzędzi umożliwiające odciążenie narzędzi o różnej masie, także z różną długością linki odciążającej. Są to profesjonalnie wykonane urządzenia, zapewniające dużą niezawodność. Trwałość i ergonomia to znak szczególny tych produktów. Odpowiednio dobrany mechanizm odciążania zapewnia wygodniejszą i bezpieczniejszą pracę.Dzięki nim jest możliwość łatwiejszego manipulowania narzędziem przez operatora. Dobrze posiadać narzędzia Mighty Seven, ich jakość i funkcjonalność sprawdzą się w różnych warunkach pracy. Idealne rozwiązania, które zostały zweryfikowane w praktyce.

   Balanser umożliwia o wiele bardziej komfortową pracę operatora narzędzi pneumatycznych. Firma Mighty Seven stworzyła gamę produktów, które znajdą zastosowanie przy pracach montażowych, produkcji masowej, pakowaniu i wielu innych. Dobrym pomysłem jest używanie takich rozwiązań dla zdrowia własnego i pracowników. Odciążając obciążenie, niweluje się zmęczenie, dzięki czemu wydajność i precyzja są większe. Warto postawić na komfort i bezpieczeństwo pracy z balanserami Mighty Seven.   Klucze udarowe
   Klucze zapadkowe
   Nitownice
   Szlifierki pneumatyczne
   Szlifierki proste
   Gąbki i szlifierki polerskie
   Młoty pneumatyczne
   Narzędzia akumulatorowe
   Wkrętarki
   Wiertarki
   Nożyce do blachy
   Piły pneumatyczne
   Pistolety pneumatyczne
   Pistolety do przedmuchiwania
   Odwadniacze i naolejacze
   Przewody pneumatyczne oraz węże
   Nasadki udarowe
   Akcesoria pneumatyczne


   Zaufane Opinie IdoSell
   4.83 / 5.00 12 opinii
   Zaufane Opinie IdoSell
   2023-03-11
   Zadowolony
   2022-04-07
   Wszystko OK
   pixel