Nitownice

( ilość produktów: 12 )

  Elementy konstrukcyjne wymagają różnych sposobów łączenia. Jednym z nieinwazyjnych jest nitowanie nitownicami pneumatycznymi za pomocą nitów zrywalnych lub nitonakrętek. Podpowiemy, czym te metody się różnią i którą wybrać, biorąc pod uwagę nasze profesjonalne nitownice firmy Mighty Seven.

   Decydując się na zakup nitownicy powinniśmy brać pod uwagę różne kryteria. Przede wszystkim na względzie powinniśmy mieć wygodę pracy i wydajność urządzenia. Narzędzia Mighty Seven będą zatem wyjątkowo udanym wyborem, niezależnie od tego, czy chodzi o produkcję masową, seryjną czy prace innego rodzaju. W naszym asortymencie można znaleźć między innymi wysokiej jakości nitownice pneumatyczne, które charakteryzują się dużą energią zaciskową oraz które umożliwiają pewny i stabilny chwyt. Dzięki temu wykonywana praca przebiega szybko i sprawnie.

   Idealnym rozwiązaniem do produkcji masowej będzie nitownica pneumatyczna PA-211 Mighty Seven. Urządzenie jest nie tylko wytrzymałe, ale dodatkowo posiada wykonane z mocnej i trwałej stali szczęki. Narzędzia takie jak to lub model PA-201 umożliwiają pracę w trudno dostępnych miejscach a dodatkowo posiadają szeroki zakres nitowania. Dzięki temu dają się one poznać również jako urządzenia wyjątkowo uniwersalne.

   Sposoby montażu – nitownice M7 prosty i pewny sposób na połączenie

   Przy wyborze metody łączenia elementów należy przyjąć różne kryteria. Należy brać pod uwagę między innymi:

   • rodzaj materiałów;
   • grubość nitowanego materiału;
   • zakładana obciążalność/wytrzymałość na rozciąganie lub ścinanie
   • czy elementy mają być nierozłączne czy rozłączne.

   Przykłady łączenia rozłącznego cienkich detali

   Łączenie blach o grubości około 1-2 milimetrów lub profili, które z założenia konstrukcyjnego i technologicznego mają być w łatwy sposób, bez ingerencji mechanicznej, wielokrotnie demontowane wyklucza na przykład połączenie spawane i lutowane. Tak samo nie wchodzi w grę popularna w przemyśle samochodowym szybka metoda połączenia, jaką jest zgrzewanie.

   Natomiast równie skuteczne, a przy tym bardzo dobrze nadające się do uzyskania połączeń rozłącznych, jest wykorzystanie gwintu w postaci śruby i nakrętki. Co w przypadku gdy wymagane jest połączenie, w którym nie ma fizycznego dostępu do nakrętki albo istnieje potrzeba zamontowania jej na stałe? Aby spełnić to założenie, nakrętka musi być stabilnie unieruchomiona. Można przyspawać ją do blachy specjalnymi nakrętkami. Często spotyka się mniej fachowe połączenie, gdzie używa się zwykłej nakrętki i punktowo szczepia się ją w paru miejscach. Spawanie nakrętek jest pracochłonnym zajęciem, z pewnością jest to dobry sposób dla dużych średnic gwintu. 

   Porządna, dobrze wykonana nitownica M7 do nitonakrętek – praktyczne rozwiązanie do połączeń rozłącznych 

   Jednym z lepszych i szybkich rozwiązań jest zastosowanie nitonakrętek, które zaciska się na otworze montażowym. Narzędziami wykonującymi taką operację są nitownice do nitonakrętek. Sama nitonakrętka to walcowy element przelotowy wkładany do otworu montażowego. Na jednym jej końcu znajduje się rant, który opiera się o powierzchnię blachy. Po drugiej stronie tulei umieszczony jest gwint wewnętrzny. Docelowo pełni on funkcję nakrętki, na przykład dla śruby. Jednak na samym początku montażu odgrywa inną, bardzo ważną rolę, bo na niego nakręcany jest trzpień nitownicy. Zaciągnięcie trzpienia uplastycznia nitonakrętkę. Powstaje wybrzuszenie zaciskające się na blasze wraz z rantem po drugiej stronie materiału i dzięki temu trwałe, nieruchome połączenie. Nitonakrętki mogą być wykonane ze stali zwykłej, ocynkowanej, nierdzewnej, kwasoodpornej i z bardziej miękkiego, ale łatwiejszego w montażu aluminium. Istnieją ręczne nitownice do nitowania, które działają przy zaciskaniu dwóch ramion nitownicy. Jest to pracochłonne zajęcie przy większej potrzebie nitowań, na przykład przy taśmowym montażu na produkcji. Do głównych zalet osadzania nitonakrętek należy szybkość ich mocowania oraz brak jakiejkolwiek obróbki termicznej mogącej negatywnie wpływać na strukturę nitowanego materiału i jego trwałość pod względem możliwości powstania korozji.

   Niezawodne nitownice M7 – szybka metoda nitowania nitonakrętek

   Dla osób ceniących sobie szybkość, którym jednak ze względu na rzadkość wykonywania prac nitownica nie jest aż tak bardzo potrzebna, idealnym rozwiązaniem będzie adapter do Nitonakrętek PB-9010 Mighty Seven M7. Jego konstrukcja pozwala na montaż w szczękach popularnych wiertarko-wkrętarek akumulatorowych. Umożliwia szybkie zamocowanie nakrętki na trzpieniu przy odwrotnych obrotach oraz sprawny jej montaż w otworze. Adapter działa także z urządzeniami pneumatycznymi.

   Urządzeniem, które jest dedykowane wyłącznie do zasilania powietrzem pod sprężonym powietrzem są modele PB-1305/PB-1308/PB-1310/PB-1312  nitownica pneumatyczna do nitonakrętek PB-1312 Mighty Seven M7. To bardzo poręczne urządzenia, których pistoletowa budowa umożliwia zaciskanie nitonakrętek w trudno dostępnych miejscach. Ma możliwość zmiany obrotów oraz posiada wewnętrzny tłumik ograniczający hałas.

   Narzędzia, które często pracują w warsztacie lub przemyśle muszą spełniać warunki związane z trwałością. Takim bardzo dobrym urządzeniem jest nitownica do nitonakrętek M10 PB-2402 Mighty Seven M7. Jest zasilana pneumatycznie, ale bezpośrednie wykonanie złącza dokonuje się poprzez układ hydrauliczny.

   Nitowanie nitami zrywalnymi – praktyczne rozwiązanie do wielu zastosowań

   Nitownica do nitów jest narzędziem, które łączy w sposób stały i nierozerwalny różne detale. Sam nit zbudowany jest z cienkiej rurki zakończonej rozpłaszczonym kształtem w formie grzybka. W taką część włożony jest cienki pręt, którego zwieńczeniem od strony rurki jest zgrubienie, o nieznacznie większej średnicy. Oprócz tego taki element posiada przewężenie. Sam moment łączenia polega na włożeniu rurki nitu do otworu. Pręt jest chwytany przez szczęki nitownicy, które zaciągając go, powodują rozpłaszczenie rurki po drugiej stronie. Łączenie otrzymuje się pomiędzy powstałym odkształceniem a grzybkiem. Sam pręt ulega zerwaniu dzięki przewężeniu – dlatego tego typu nit to nit zrywalny. Może być on wykonany między innymi z miedzi, ze stali albo z aluminium.

   Sprawdzone nitownice do nitów zrywalnych

   Podobnie jak w przypadku nitonakrętek, dobre, porządnie wykonane, pośrednie rozwiązanie to adapter do nitowania PA-9048P Mighty Seven M7, pasujący do wkrętarek akumulatorowych, jak i urządzeń pneumatycznych. Posiada szeroki zakres zastosowania nitów, bo od 2,4 do 4,8 mm.Przy pracach przemysłowych, gdzie potrzebne jest mocne, trwałe urządzenie najlepiej polegać na sprawdzonym rozwiązaniu, jakim są np. nitownice pneumatyczne z serii PA-211 Mighty Seven M7. Jest to model o zwiększonej sile ciągu, a sama konstrukcja umożliwia nitowanie z dużą częstotliwością. Jest to świetnie rozwiązanie do ciężkich, długich warunków montażowych.

   Nitowanie jest bardzo wygodnym sposobem łączenia części na stałe lub umożliwiającym wielokrotny demontaż. Jednak łączenie należy wykonywać w sposób dokładny i precyzyjny. Urządzeniami, które umożliwiają fachowe wykonywanie tego typu połączeń są nasze nitownice Mighty Seven. Zapraszamy do zakupu lub do kontaktu w celu przeprowadzenia doradztwa technicznego związanego z doborem urządzenia do wykonywanej czynności.

    

   Klucze udarowe
   Klucze zapadkowe
   Szlifierki pneumatyczne
   Szlifierki proste
   Gąbki i szlifierki polerskie
   Młoty pneumatyczne
   Narzędzia akumulatorowe
   Wkrętarki
   Wiertarki
   Nożyce do blachy
   Piły pneumatyczne
   Pistolety pneumatyczne
   Pistolety do przedmuchiwania
   Odwadniacze i naolejacze
   Przewody pneumatyczne oraz węże
   Balansery
   Nasadki udarowe
   Akcesoria pneumatyczne

   Zaufane Opinie IdoSell
   4.83 / 5.00 12 opinii
   Zaufane Opinie IdoSell
   2023-05-03
   ok
   2020-03-05
   Temat załatwiony super
   pixel