Wkrętarki

( ilość produktów: 39 )

Wkrętarki to doskonałe urządzenia, które pozwalają na szybkie i proste wkręcanie i wykręcanie różnego rodzaju wkrętów. Sprzęt, który znajduje się w naszym asortymencie to zarówno wkrętarki do zastosowań w pracy wielozmianowej, jak i wkrętarki do warsztatu. Cechują się poręcznością i funkcjonalnością. Nasza oferta posiada szeroki asortyment doskonałych wkrętarek, które sprawdzą się we wszelkich pracach budowlanych, montażowych i wykończeniowych. Nasza oferta obejmuje wkrętarki pneumatyczne pistoletowe, wiertarko-wkrętarki lub wkrętarki z regulowanym sprzęgłem. Wkrętarki pneumatyczne Mighty Seven odznaczają się uniwersalnym zastosowaniem – mogą być wykorzystane przy obróbce różnych materiałów, w tym przy wkręcaniu w drewnie, tworzywach sztucznych czy metalu. 

Wkrętarka – jaką wybrać?

Wybór sprzętu odznaczającego się wysoką jakością przełoży się na to, że praca będzie wygodniejsza i efektywniejsza. Nadmierne oszczędzanie na narzędziach, z których będziemy często korzystać, jest nieopłacalne. Słabej jakości wkrętarki cechują się o wiele mniejszą żywotnością i mogą przysporzyć więcej szkody niż pożytku.

Czynnikami, które warto wziąć pod uwagę, decydując się na wkrętarkę są:

  • Moment siły – jest to parametr, który wpływa na sprawne działanie urządzenia i na to, czy nadaje się ono do pracy o wysokich wymogach. Moment siły jest zależny od ciśnienia sprężonego powietrza (w przypadku wkrętarek pneumatycznych) lub mocy (w przypadku wkrętarek sieciowych). Wyższa moc jest wymagana przy wkrętarko-wiertarkach. 5-10V to moc, która jest odpowiednia do okazjonalnego skręcania mebli lub sprzętu AGD. 10-14V sprawdzi się do użytku codziennego i nieco cięższych materiałach. Moc wkrętarki powyżej 18V to dobry wybór dla profesjonalistów.
  • Moment obrotowy – oddziałuje na moc i funkcjonalność wkrętarki. W prostych modelach wynosi 4-6Nm, w bardziej profesjonalnym sprzęcie oscyluje powyżej 30 Nm. Różnica w parametrach jest widoczna w komforcie pracy.
  • Rodzaj silnika – jest to czynnik, który także wpływa na wydajność. Na rynku można znaleźć wkrętarki szczotkowe i bezszczotkowe. Różnią się między innymi ceną i żywotnością.  
  • Ilość biegów – najczęściej spotykamy się ze wkrętarkami jednobiegowymi. Jednak przy częstym używaniu tego typu sprzętu i korzystaniu z niego przy nawiercaniu, to dobrym wyborem będą urządzenia dwubiegowe.
  • Pojemność akumulatora – parametr ten wpływa na to, jak długo można korzystać z urządzenia bez konieczności ładowania. Warto wziąć pod uwagę także czas pełnego ładowania. 
  • Waga – mniejsza waga wkrętarki wpływa na to, że praca z nią jest mniej odczuwalna. Jednak pamiętajmy, że wydajniejsze wkrętarki są równocześnie cięższe. 

Przy wyborze wkrętarki warto wziąć pod uwagę także to, do jakich prac będziemy stosować to narzędzie. Czy potrzebujemy wkrętarki do domu, czy jednak zależy nam na profesjonalnym sprzęcie. Wkrętarki służą do wkręcania i wykręcania śrub.

Wkrętarka czy wiertarko-wkrętarka pneumatyczna? 

Bardzo często wkrętarki warsztatowe mają funkcję wiercenia, co zwiększa ich zakres zastosowań. Wiertarko-wkrętarka pneumatyczna pozwala na dokręcanie i wykręcanie wkrętów, ale także wykonywanie otworów w rozmaitych materiałach. To doskonałe urządzenie zdające egzamin podczas prac budowlanych, remontowych i konstrukcyjnych. Szeroka oferta Mighty Seven zaspokoi potrzeby klienta, którego interesują wkrętarki warsztatowe sprawdzające się podczas pracy w miękkich lub twardych materiałach, ale i tego, który poszukuje wkrętarki do warsztatu domowego.

Na rynku znajdziemy także wkrętarki pistoletowe, które są podstawowym narzędziem przy montażu i demontażu elementów skręcanych za pomocą śrub i wkrętów. Nasze wkrętarki pneumatyczne pistoletowe to sprzęt, który występuje w różnych wariantach, jeśli chodzi o prędkość obrotową i maksymalny moment obrotowy. Szeroka oferta tego typu urządzeń umożliwia pracę przy nowych konstrukcjach jak  i wykręcaniu oraz luzowaniu wkrętów skorodowanych, które wymagają dużej siły. Wkrętarki pistoletowe wyposażone w napęd pneumatyczny zwiększają możliwości zastosowania o miejsca gdzie środowisko pracy (np. opary) warunkują pracę urządzeniami beziskrowymi. 

Wkrętarki pneumatyczne pistoletowe dzięki swojemu solidnemu wykonaniu obudowy i całej konstrukcji mają bardzo wygodny chwyt, dzięki któremu unikniemy możliwości wyślizgnięcia się urządzenia z ręki. Gwarantują one bezpieczne wkręcanie i wykręcanie elementów z bardzo dużym momentem obrotowym. Wkrętarki pistoletowe to bardzo wygodne urządzenia, sprawdzające się w pracach, gdzie dostęp do śruby lub innej dokręcanej części jest utrudniony.

Czym charakteryzują się wkrętarki pneumatyczne? 

Solidne wkrętarki to bardzo często używane narzędzie. Przydają się podczas skręcania mebli, ich montowania, remontu pokoju lub przy majsterkowaniu. Wkrętarki do domu lub wkrętarki warsztatowe pozwalają na skrócenie czasu pracy i zmniejszenie ilości wniesionej w nią energii. Rodzaj akumulatora i liczba obrotów - wkrętarki akumulatorowe.

Istotne jest wybranie wkrętarki, która posiada trwały i niezawodny akumulator. Na rynku obecne są trzy rodzaje akumulatorów. Akumulatory niklowo-kadmowe (NiCd), które jeszcze jakiś czas temu były najczęściej spotykane we wkrętarkach, są najtańsze. Ich wadą jest obecność związków kadmu, które są toksyczne. Ich praca trwa 1000 cykli ładowania, a ładowanie trwa od 3 do 5 godzin. Cechują się również efektem pamięci, więc mogą stracić na pojemności przy niewłaściwym ładowaniu. Taki rodzaj akumulatora jest wypierany przez akumulatory litowo-jonowe (Li-lon), które są najnowocześniejszą technologicznie opcją. Odznaczają się brakiem efektu pamięci i samorozładowania. Ten model akumulatora ładuje się o wiele szybciej niż NiCd – często trwa to godzinę, może to być także 15 minut. Do ich wad zalicza się wysoką cenę i konieczność zachowania ostrożności – nie można dopuścić do ich przegrzania. 

Najmniej znanym akumulatorem są akumulatory niklowo-metalowo-wodorkowe. Przypominają akumulatory niklowo-kadmowe, ale są od nich droższe i ich proces ładowania jest dłuższy. Nie mają efektu pamięci.

Podczas wyboru wkrętarki warto wziąć pod uwagę także moment obrotowy. Moment obrotowy dzielimy na miękki i twardy. Ten pierwszy to siła, z jaką wkręcamy wkręt w miękki materiał, którym jest na przykład drewno. Moment twardy to siła wkręcania w części twarde jak metal. Moment zwiększa się wraz z dokręcaniem. Im większa jest wartość momentu obrotowego, tym wkręcanie/wykręcanie  jest efektywniejsze.

Dobrym rozwiązaniem jest pogodzenie mocy danego sprzętu z jego kompaktowością. Im większa moc i funkcję w urządzeniu, tym większa waga. Jeśli szukamy wkrętarki, którą chcemy bez problemu operować to najlepiej wybrać najmniej wyposażone narzędzie. 

Kiedy można użyć wkrętarki pneumatycznej lub akumulatorowej?

Wkrętarki pneumatyczne to modele wkrętarek, które są wyposażone w akumulator. Dzięki temu można z nich korzystać bez konieczności podłączania ich do prądu. Jest to duży plus, zwłaszcza dla osób, które pracują w różnych miejscach i warunkach. Wkrętarki pneumatyczne różnią się mocą i wydajnością, więc decydując się na taki sprzęt, warto wziąć pod uwagę pracę, którą chcesz z jej pomocą wykonać. Solidne wkrętarki pneumatyczne z firmy Mighty Seven można ładować, ale też można je uzupełniać za pomocą dodatkowych baterii.

Wkrętarki do zadań specjalnych 

Moc wkrętarki zależy od pojemności zastosowanego w niej akumulatora. Urządzenia, które odznaczają się mniejszą mocą, mają także niewielką wagę, przez co będą to praktyczne wkrętarki do domu, które uzupełnią domowy warsztat. Za ich pomocą bez trudu zmontujesz meble lub wymienisz w nich poszczególne elementy. Małe rozmiary przekładają się też na wygodę pracy i łatwość przechowywania.

Narzędzia o większych parametrach pozwalają na pracę z bardziej wymagającymi materiałami. Solidne wkrętarki o na przykład mocy 18V poradzą sobie z wykonaniem otworów lub umieszczeniem wkrętów w drewnie, lub metalu. Są to wkrętarki pneumatyczne, których siła nacisku jest duża, przez co praca z nimi będzie bardzo efektywna. Nasze urządzenia będą świetnym dopełnieniem wyposażenia domowego garażu, ale sprawdzą się też jako wkrętarki do warsztatu. Ułatwią i przyspieszą wiele prac remontowych i związanych z urządzaniem wnętrz.

Dodatkowy akumulator do wkrętarki - brak zastojów w pracy

W naszym asortymencie znajdziesz wkrętarki akumulatorowe, które są wyposażone w dwa innowacyjne akumulatory litowo-jonowe, dlatego w sytuacji, gdy jeden się rozładuje, łatwo można wymienić go na drugi bez potrzeby przerywania pracy. Niektóre urządzenia posiadają szybką ładowarkę, która umożliwia naładowanie akumulatora w bardzo krótkim czasie. Dostępne są również zestawy ze wkrętarkami, które składają się z dodatkowej baterii i różnych końcówek używanych do wielu zastosowań. 

Jeśli dopiero kompletujemy swoje wyposażenie i szukamy wiertarki do domu lub wiertarki do warsztatu, to warto zapoznać się z zestawami elektronarzędzi. Znaleźć tam można warianty, które poza wkrętarkami są wzbogacone o na przykład praktyczne walizki lub mocne torby , które ułatwiają transport i przechowywanie sprzętu bez narażania go na uszkodzenia czy zgubienie. Zestawy obejmują także wkrętarki z regulowanym sprzęgłem, praktyczne klipsy do pasa czy wkrętarki ze wbudowanym oświetleniem LED. Takie opcje mogą być też znakomitym pomysłem na prezent dla miłośnika majsterkowania.Klucze udarowe
Klucze zapadkowe
Nitownice
Szlifierki pneumatyczne
Szlifierki proste
Gąbki i szlifierki polerskie
Młoty pneumatyczne
Narzędzia akumulatorowe
Wiertarki
Nożyce do blachy
Piły pneumatyczne
Pistolety pneumatyczne
Pistolety do przedmuchiwania
Odwadniacze i naolejacze
Przewody pneumatyczne oraz węże
Balansery
Nasadki udarowe
Akcesoria pneumatyczne


Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 12 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-07-12
szybko!!
2023-03-16
Wszystko przebiegło elegancko...ale było by super gdyby po zaznaczeniu wysyłki paczkomatem, była wysyłka paczkomatem, niestety była kurierem. Poza tym wszystko poprawnie.
pixel