Klucze dynamometryczne

( ilość produktów: 30 )

  W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór kluczy dynamometrycznych, które są niezbędne przy wykonywaniu prac serwisowych i remontowych w motoryzacji oraz przemyśle. ułatwią prace remontowe i motoryzacyjne. Sklep oferuje szeroki asortyment kluczy dynamometrycznych, które sprawdzą się podczas naprawy pojazdów samochodowych, motocykli, skuterów, zwłaszcza przy dokręcaniu śrub kół, remontach silnika i mechanizmów rozrządu. Zapoznaj się z asortymentem sklepu mightyseven.pl, który oferuje tylko specjalistyczne narzędzia dla profesjonalistów.

  W kategorii dynamometria prezentujemy klucze dynamometryczne, które umożliwiają zachowanie kontroli sił dokręcania połączeń zgodnie ze specyfikacją producenta. Nasza oferta doskonale zaspokoi oczekiwania i potrzeby warsztatów samochodowych, stacji diagnostycznych i przemysłu gdzie technologia montażu z określonym momentem obrotowym odgrywa ważną rolę. Nasza firma zapewnia wysokiej jakości narzędzia dynamometryczne w szerokim zakresie pracy.

  Narzędzia dynamometryczne ? podział

  Narzędzia dynamometryczne to produkty, które są przeznaczone do kontrolowanego dokręcania śrub/nakrętek lub dokonaniem dokręcenie o dany kąt. Służą one do zastosowań profesjonalnych i są obowiązkowym wyposażeniem wszędzie tam gdzie zachodzi konieczność zachowania pełnej kontroli połączeń śrubowych. Do najczęściej stosowanych narzędzi dynamometrycznych zalicza się: kątomierze, momentomierze, wkrętaki i klucze dynamometryczne. Poza nimi często używa się także narzędzi dodatkowych jak na przykład wymiennych końcówek, które używane są przy wkrętakach i kluczach dynamometrycznych, a także wzmacniaczy momentu obrotowego.

  Zastosowanie narzędzi dynamometrycznych

  Dynamometria stosowana jest głównie w przemyśle mechanicznym. Jest niezbędna podczas dokręcania śruby z odpowiednim momentem obrotowym. Profesjonalny mechanik korzysta także z przyrządu do pomiaru kąta obrotu jeśli producent zaleca zastosowanie techniki użycia klucza dynamometrycznego i kątomierza. Narzędzia dynamometryczne to niezastąpione akcesoria pomiarowo-kontrolne pracowników utrzymania ruchu w przedsiębiorstwach produkcyjnych.

  Polecamy zapoznanie się z naszą ofertą narzędzi dynamometrycznych do dynamometriiręcznej. Szeroki wybór narzędzi pozwoli każdemu profesjonaliście znalezienie sprzętu, który będzie odpowiadał jego potrzebom. Sprzęt do dynamometrii z naszego sklepu sprawdzi się także samodzielnym majsterkowiczom, którzy zajmują się motoryzacją. Wysoka jakość wykonania z zachowaniem atrakcyjnej  ceny sprawi, że każdy może dokonać indywidualnego wyboru wg swoich potrzeb. 

  Narzędzia dynamometryczne Mighty Seven to wysoka precyzja i jakość wykonania. Klucze  Profesjonalne klucze dynamometryczne MIGHTY SEVEN to narzędzia, które precyzyjnie dokręcą śruby i nakrętki z zadanym momentem siły. Dzięki nim unikniemy  przeciągnięcia śruby, a jej precyzyjne dokręcenie będzie odpowiadało zaleceniom producenta urządzenia czy pojazdu.

  Klucze dynamometryczne

  Tego typu narzędzia to niezbędnik w branży mechanicznej, przy pracach branży motoryzacyjnej oraz wszędzie tam, gdzie potrzebna jest precyzja sił dokręcania połączeń. Czynnikami, które trzeba wziąć pod uwagę, wybierając odpowiedni klucz jest wrzeciono robocze, na którym mocowana jest nasadka i zakres pracy danego narzędzia.

  Jak każde urządzenia pomiarowo-kontrolne, również klucze dynamometryczne powinny być poddawane okresowym badaniom kontrolnym, które weryfikują ich poprawność działania. Badania najlepiej wykonywać po 10 000 cyklach pracy lub przynajmniej raz na rok. Zauważając jakieś nieprawidłowości w użytkowaniu klucza dynamometrycznego, trzeba wycofać go z użycia i poddać go kalibracji. 

  Ręczne klucze dynamometryczne - jaki klucz wybrać?

  Możemy spotkać się z kluczami dynamometrycznymi z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym, które zyskują coraz większą popularność. Są one proste w obsłudze, co wpływa na komfort pracy. Posiadają ekran LCD, na którym wyświetlane są aktualne ustawienia klucza, więc ich konfiguracja także jest łatwa i szybka. Pomiar naprężenia realizowany jest przez tensometr, który łączy się z drążkiem skrętnym. W sytuacji, gdy naprężenie przekroczy ustalony limit klucz, w zależności od producenta albo wydaje sygnał dźwiękowy, albo zwolni zapadki, co uniemożliwi dalsze dokręcanie. 

  Najbardziej popularne są klucze z głowicą grzechotkową. Klucz posiada mechanizm, który przy ustalaniu momentu wygina się w odpowiedni sposób i specjalną zapadkę, która uniemożliwia dokręcanie w chwili przekroczenia ustawionej siły ? słychać wtedy charakterystyczne kliknięcie.

  Klucz wskazówkowy to najbardziej podstawowy i prosty typ. Cechuję się specjalną wskazówką i podziałką z wartościami momentu, które umieszczone są powyżej rączki klucza. Po odnotowaniu ustawionego naprężenia wskazówka wskazuje na zaprzestanie dalszego  dokręcania.

  Kolejnym rodzajem jest klucz nastawny, czyli połączenie klasycznego klucza nastawnego z kluczem dynamometrycznym. Zawiera w sobie funkcje klasycznego klucza nastawnego i dokładność dynamometru z grzechotką.Wymienione wyżej rodzaje kluczy występują w wielu opcjach cenowych. Warto zastanowić się, do czego taki przedmiot będzie nam potrzebny. Jeśli klucz ma być wykorzystywany przy prostych, doraźnych naprawach lub po prostu chcemy mieć taki rodzaj sprzętu w swojej skrzynce z narzędziami, to postawmy na klucz za kilkadziesiąt złotych do zastosowań półprofesjonalnych. 

  W przypadku profesjonalnych warsztatów samochodowych oferujących szeroki zakres usług warto jednak postawić na coś droższego. Rozwiązania techniczne w nowoczesnych samochodach charakteryzują się tym, że występują w nich specjalistyczne łączenia gwintowane, które nierzadko podlegają rygorowi zastosowania kluczy dynamometrycznych. Cena kluczy dynamometrycznych w takich przypadkach może sięgać nawet do kilku tysięcy złotych.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.83 / 5.00 12 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2023-09-27
  Wszystko ok. Szybko i sprawnie
  2023-02-27
  sprawnie i bezproblemowo
  pixel