Klucze udarowe
Naszym celem jest stworzenie obszernego, a zarazem różnorodnego asortymentu, który umożliwi naszym klientom precyzyjne dopasowanie parametrów sprzętu do osobistych wymagań i preferencji, jak również do specyfiki danej lokalizacji oraz docelowego przeznaczenia. Dlatego właśnie w ramach naszej oferty czekają na Państwa wysokiej klasy klucze udarowe Mighty Seven, dostępne w wielu różnych wariantach mocy i rozmiaru. Wierzymy, że możliwość kompleksowego wyposażenia warsztatu lub pracowni w jednym miejscu to gwarancja komfortu i wygody naszych klientów!
Mighty Seven — klucze udarowe w wielu odsłonach
W ramach naszej selekcji kluczy udarowych Mighty Seven znajdą Państwo szereg modeli o różnej specyfikacji, w tym przede wszystkim średnicy trzpienia. Oferujemy szeroki wachlarz podkategorii — począwszy od 1/4 cala, poprzez 3/8 i 1/2, a na modelach jednocalowych kończąc. Szczegółowe informacje odnośnie parametrów technicznych poszczególnych modeli — w tym mocy, ciśnienia roboczego czy też momentu obrotowego — znajdą Państwo w opisach konkretnych ofert.
Szeroki wachlarz modeli znajduje odzwierciedlenie w zakresie potencjalnych zastosowań dla narzędzi z tej kategorii. Są one wykorzystywane w profesjonalnych warsztatach mechanicznych, pracowniach technicznych, placówkach przemysłowych czy też w budownictwie. Przystępność i stosunkowo prosta obsługa, w połączeniu ze skutecznym napędem pneumatycznym, sprawiają również, że jest to świetna propozycja dla amatorów i domorosłych miłośników majsterkowania, którzy oddają się swojej pasji w zaciszu własnego garażu.
Klucze udarowe Mighty Seven — profesjonalizm w każdym calu
Zdajemy sobie sprawę, że środowisko profesjonalne — bez względu na to, czy mówimy tutaj o warsztacie samochodowym, branży budowlanej lub szeroko rozumianym przemyśle motoryzacyjnym — wymaga niezawodnych i wydajnych rozwiązań. Zapraszamy tym samym do zapoznania się z naszym asortymentem kluczy udarowych Mighty Seven, a w przypadku jakichkolwiek pytań — do kontaktu z naszymi doradcami.
Jak działa klucz udarowy?
Klucze udarowe stosowane są w profesjonalnych warsztatach samochodowych, ale także w domach. Dostępne są dwa typy tych urządzeń – klucze udarowe pneumatyczne i elektryczne. Różnią się sposobem zasilania. Klucz udarowy pneumatyczny współpracuje ze sprężarką powietrza, która jest jego źródłem energii. Klucze udarowe tego rodzaju cechują się dużą wydajnością i mocą, ze względu na to, że osiągają wyższy moment obrotowy. Do kluczy elektrycznych zaliczamy klucze udarowe akumulatorowe i sieciowe. Jest to sprzęt o trochę słabszej mocy, ale można go stosować w prawie każdym miejscy. Doskonałe rozwiązanie przy wykonywaniu lżejszych prac.
Klucze udarowe przeważnie kojarzone są z wyposażeniem warsztatów wulkanizacyjnych. Klucz udarowy to narzędzie, które stosuje się przy dokręcaniu lub odkręcaniu wkręcaniu lub przykręcaniu śrub. Do ich zalet zalicza się możliwość minimalizacji, potrzebnej do tej czynności siły fizycznej. We własnym garażu klucze udarowe mogą być pomocne przy okresowej sezonowej wymianie kół w samochodzie.
Czym kierować się kupując klucz udarowy?
Chcąc zakupić klucz z konkretną mocą, należy wziąć pod uwagę to, jak często i z jakim przeznaczeniem będzie on przez nas używany. Jeśli klucz ma służyć jako narzędzie w profesjonalnym warsztacie samochodowym, to musi on mieć o wiele większą moc, niż klucz wykorzystywany w domu. Profesjonalne narzędzia charakteryzują się mocą sięgającą nawet do 4000 Nm. Standardowa moc narzędzia to zazwyczaj około 1000- 1500 Nm. Przed zakupem warto zwrócić uwagę także na moment roboczy, który powinien mieć poziom nie większy niż jedna trzecia momentu maksymalnego. Poza tym klucz udarowy powinien być wygodny i ergonomiczny.
Jaki klucz najlepszy?
Szukając odpowiedniego klucza udarowego mamy do wyboru klucze udarowe pneumatyczne, klucze udarowe akumulatorowe i klucze udarowe sieciowe. Klucze podłączone do sieci elektrycznej odznaczają się mocą i sprawnością, która sprawdzi się w pracy w profesjonalnych zakładach. Klucze udarowe akumulatorowe i sieciowe jednak mogą iskrzyć, co w przypadku oparów oraz dużego zapylenia może doprowadzić do eksplozji. Ze względu na to w warsztatach częściej można spotkać klucz udarowy pneumatyczny, który niweluje to ryzyko, przy jednoczesnym odznaczaniu się dużo większą mocą. Jednak klucz udarowy pneumatyczny potrzebuje dodatkowo kompresora powietrza. Ten warunek nie jest problematyczny w przypadku większych warsztatów. Problem powstaje, gdy chodzi o klucz udarowy na indywidualny użytek.
Jeśli chodzi, o wybór odpowiedniego klucza do domu, to dostępne są klucze udarowe pneumatyczne, które cechują się wysoką prędkością obrotową i są dość ekonomiczne. Są w stanie także dobrze współpracować z niskobudżetowymi kompresorami.
Inną opcją są również klucze udarowe akumulatorowe. Charakteryzują się one mniejszą prędkością obrotową ale wystarczającą, aby skutecznie wykonać większość napraw we własnych „czterech ścianach”. Na ich korzyść działa także ich mobilność z uwagi na brak konieczności dostępu do sprężonego powietrza lub sieci elektrycznej. Nowoczesna technologia akumulatorów litowo-jonowych sprawia, że mają one imponującą moc oraz długi czas pracy na baterii .
Gwoździarki i sztyfciarki pneumatyczne
Klucze zapadkowe
Nitownice
Szlifierki pneumatyczne
Szlifierki proste
Gąbki i szlifierki polerskie
Młoty pneumatyczne
Narzędzia akumulatorowe
Wkrętarki
Wiertarki
Nożyce do blachy
Piły pneumatyczne
Pistolety pneumatyczne
Pistolety do przedmuchiwania
Odwadniacze i naolejacze
Przewody pneumatyczne oraz węże
Balansery
Nasadki udarowe
Akcesoria pneumatyczne